| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserii in afara de profesor si medic ati alege daca v-ar placea informatica,romana,limbile straine, biologia si fizica?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Paia daca iti place informatica, sunt atatea meserii disponbibile in IT

| Eduard619 a răspuns:

Designer Web clar sau orice in domeniul IT, translator, interpret, farmacist.

| Ionel221 a răspuns (pentru Eduard619):

La profilul Tehnologia Informatiei poti sa devii designer web?

| Eduard619 a răspuns (pentru Ionel221):

Evident da

| Kenya a răspuns:

Translator

| ElenaSt2011 a răspuns:

Daca iti plac limbile straine, poti fi traducator si interpret. Pentru asta, nu trebuie sa frecventezi o facultate, ci doar sa sustii un examen pentru a primi autorizatia de traducator.

Daca iti place informatica, poti deveni operator la computer, sau programator, daca stii sa scrii coduri si te-ai prins de algoritmica.

Daca iti place biologia, poti frecventa o scoala de inginerie genetica. In Londra dureaza doar 3 ani si devii genetician.

| ale153 a răspuns:

Domeniul IT, avocat, judecator, politist happy

| ale153 a răspuns:

Domeniul IT, avocat, judecator, politist sau ceva in domeniul comunicarii happy

| HellHound19 a răspuns:

Pe care dintre acestea le preferi mai mult?(spre exemplu 1.informatica,2.fizica etc.)

| anonim_4396 explică (pentru HellHound19):

Cred ca 1.biologie
2.romana
3.informatica
4.limbi straine
5.fizica

| MihaiArt97 a răspuns:

Daca vrei sa ocupi un post in IT trebuie sa fii bun, va foarte multi elevi care aleg profilul mate-info doar pentru gandul...o sa ajung prograator, dezvoltator web sau altele si o sa castig enorm, insa nu e asa! cand o sa vezi cat de greu si cat de invatat ai, o sa iti piara dorinta.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiArt97):

E mult de invatat? Nu e mai mult de exersat si lucrat decat de invatat? Da, este greu, dar daca la IT ai mult de invatat, la medicina cum mai e?