| andra193 a întrebat:

Ce parcurs trebuie sa urmezi ca sa devii fotograf. ma refer daca poti sa urmezi un curs part-time, nu marefer la facultatea de arte vizuale.
Va multumesc mult de tot anticipat

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Mai intai si mai intai cauta si ia legatura cu un fotograf profesionist. Dar nu de ala care face fotografii pe la nunti si botezuri! Intra pe net si o sa gasesti fel de fel de blog-uri si adrese de facebook cu fotografi adevarati. Spune-le lor ce te interseaza in arta fotografica si poate o sa vrea sa te ajute. Depinde ce intelegi tu prin artra fotografica. Daca imi transmiti o adresa de e-mail iti pot trimit niste niste site=uri de fotografie adevarata.

| Oana92 a răspuns:

Da, exista multe cursuri pentru fotografi.

| emag a răspuns:

Faci un curs, unde inveti diferite secrete in forografie si iti da si diploma ca sa demonstrezi specializarea

| luisanamy a răspuns:

Este bine sa urmezi un curs de cateva luni, nu trebuie sa ai facultate.

| Exorcista a răspuns:

In primul rand iti trebuie un aparat DSLR de prefererat.
Curs daca vrei patalamaua, daca nu sunt sute de tutoriale pe youtube si internet.
Practica e cea mai importanta, mergi cu aparatul in mana, pozeaza ce iti atrage atentia, ce ti se pare interesant si apoi vezi rezultatul: diferenta dintre ochiul uman si cel al aparatului.
Poti sa iti faci eventual un blog, exista forumuri de unde poti invata multe.