| lilboutique a întrebat:

Ce părere aveţi despre Facultatea de Psihologie (Universitatea Bucureşti)? Dar despre SNSPA - Comunicare şi Relaţii Publice?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu: Psihologia nu se merita decat daca esti atrasa de domeniu. Daca nu iti place, atunci nu iti va face placere sa faci asta si vei face o facultate pe degeaba. In schimb daca iti place psihologia si lucrurile de genul, va fi o experienta interesanta pentru tine si chiar iti va face placere sa inveti.

Comunicare si relatii publice. E o facultate mai usoara, in esenta poti lucra ca functionar public sau chiar si ca, consilier daca nu ma insel. Sunt 2 facultati complet diferite si amandoua sunt accesibile.

Nu te duce unde iti spun altii ca e bine, ci mergi unde simti tu ca te pasioneaza. Asa vei fi multumita de alegerea facuta!