| 123gabialexandra a întrebat:

Ce poate lucra o femeie la un service auto, sa nu fie mecanic, cea care verifica mașina, ci sa fie ceva,, doamna".
Sau ce mai poate lucra o doamna la RAR?
Mulțumesc!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Face servicii suplimentare mecanicilor. happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

Adica le „sustine " moralul?

| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

Le intre-tine si moralul, si sculele, si ce mai este nevoie. big grin

| Goete a răspuns:

Adica drepturi egale dar nu munca egala?

| Goete a răspuns:

Este la RAR, unde ai "lipeala"?

| ziftode a răspuns:

Secretara
femeie de serviciu

nu sunt misogin, toate astea se bazeaza pe faptul ca, citez: "sa nu fie mecanic"

daca ai carnet de conducere atunci poate, sa cumperi piesele de schimb si sa te duci dupa ele, spun poate pentru ca in general magazinele de piese de schimb au si solutii de livrare
poti sa fii directoare big grin
sau... aaaaaa... patroana tongue
etc.

| Adi88 a răspuns:

Facturista, sa se ocupe de preturile manoperelor etc. Daca servisul respectiv lucreaza cu piesele lor sa dea comanda sa factureze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adi88):

Se numesc devize alea, nu facturi, ca nu vinzi rosii la piata laughing

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Devize nu cred ca e in stare sa faca.Le face seful de atelier.
Ea doar le tipareste, face facturi si chitante, raspunde la telefon etc.

| Adi88 a răspuns (pentru anonim_4396):

La piață nu ți dă nici bon fiscal, apăi să ți facă factura laughing