| alinutz120 a întrebat:

Ce pot ajunge dupa ce sunt absolvent al Faclutatii de Securitate si Aparare din cadrul Universitatii Nationale de Aparare Carol I? Aceasta e o universitate de stat care apartine MApN, deci lucrez in Armata dupa absolvire?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca te uiti peste raspunsurile mele vei vedea ca am fost militar de cariera. Acum sunt la pensie.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este a M.Ap.N. si are 4 departamente:
- Departamentul operaţii multinaţionale, studii strategice şi de securitate; (ajungi ofiter de comanda)

- Departamentul comunicare strategica, publica si interculturala; (ajungi ofiter cu activitatea de relatii cu publicul si relatii internationale)

- Departamentul sisteme informaţionale militare şi informaţii pentru apărare; (cercetare, informatii si contrainformatii)

- Departamentul de management militar şi de pregătire a personalului didactic. (asistenti, lectori, profesori universitari)

| alinutz120 explică (pentru Salontanul):

E un raspuns sigur?

| Salontanul a răspuns (pentru alinutz120):

Daca te uiti peste raspunsurile mele vei vedea ca am fost militar de cariera. Acum sunt la pensie.