| andrei9812 a întrebat:

Ce profil ati alege dintre: Stinte sociale, economic, filologie si ce meseri poti face? Dau funda!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu întotdeauna aș opta pentru filologie, însă tu trebuie să te orientezi spre ceea ce-ți place, spre ce ai vocație, nu spre ceea ce decidem noi. Oricum, meseria nu ți-o alegi acum (fiindcă nu văd ce mare minune ai face doar cu o diplomă de bacalaureat "în buzunar"), meseria ți-o alegi doar atunci când vei opta pentru una din specializarile din cadrul unei facultăți/universități. Și, nici măcar atunci nu-i sigur, căci... negăsindu-ți de lucru în domeniul tău, ești nevoit să deschizi alte uși, adică să te îndrepți spre cu totul... altceva.

| ORDKEO a răspuns:

Stiinte sociale sau filologie.

| MasterSpirit a răspuns:

Depinde de ce iti place sa faci big grin

| edda a răspuns:

Depinde ce iti place..eu am fost la stiinte sociale si a fost chiar f ok, la filologie se face latina crying( iar la economic daca iti place mate de ce nu..totul depinde de ce iti place tie! multa bafta :*