| yonutz6399 a întrebat:

Ce profil trebuie sa fac pentru a urma facultatea de medicina?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Orice liceu este valabil, diploma de bac sa ai, si este recomandat sa ai medii bune la toate materiile care sunt legate de medicina.

| val31989 a răspuns:

Stiinte ale naturii.

| angus35 a răspuns:

Poti sa faci in liceu orice profil doresti.Conteaza sa iei bacul cu nota mare si sa iei nota mare la examenul de admitere ca sa intri la buget.

| Anca2999 a răspuns:

Bio-chimie/stiinte ale naturii

| CartoonN a răspuns:

Stiinte ale naturii happy

| Nєó a răspuns:

Trebuie să faci bio-chimie. happy

| TEDY2012 a răspuns:

In mod general stiinte ale naturii sau mate info, cat timp stii biologie chimie fizica nu conteaza asa mult profilul. Evident pentru a intra intr-o facultate buna iti trebuie si medie mare (nu in toate), bacul, si sa stii materia

| d1nte a răspuns:

Nu conteaza profilul laughing daca le ai cat de cat cu bio si chimie! macar nivel mediu poti intra lejer la taxa care btw e 80 mil la buget e alta poveste depinde de concurenta! de obicei la medicina intra multi dar ies putini. stii cum se zice Primii 7 ani sunt cei mai grei pana treci de anul 3laughing (valabil facultatilor care au prag )