| anonim_4396 a întrebat:

Ce scoli trebuie sa urmezi ca sa devii profesor(de exemplu de istorie)?

8 răspunsuri:
| karellen a răspuns:

Gimnaziu, liceu, facultate de profil (de ex Fac de Istorie), apoi modulul psiho-pedagogic (pentru a putea preda)

Răspuns utilizator avertizat
| smaranditza a răspuns:

Un liceu, de preferinta teoretic
apoi o facultate de profil!
dar te sfatuiesc sa eviti invatamantul!
nu mai e de incredere, nu mai da satisfactii, etc, etc
alege altceva pentru viitor
sunt cadru didactic si stiu ce spun!
bafta!

| Marcian a răspuns:

Facultatea de pedagogie, la profilul dorit.

| CaramelX a răspuns:

Facultatea de pedagogie la un profil pe care il doresti tu dar de exemplu daca vrei sa devi profesor de matematica sau informatica fa si tu mai intai un liceu bazat pe mate-info sa te ajute mai mult la facultate! dupa iti dai masteratul si devii un profesor bun daca vrei sa devii un profesor de universitate ceva!

| Îți dăăă ariiiipi! a răspuns:

Mai bine ai evita invatamantul cum a spus si smaranditza TOTI profii mi.au spus sa nu ma fac NICIODATA profesoara nici nu se plateste bine stai prost cu nervii etc

| KAMYTZU a răspuns:

Mai intii trebuie sa fci liceul pedagogic si apoi facultatea