| ShiNee a întrebat:

Ce se da la un examen de admitere la facultatea de arte George Enescu Iasi(sau in general) la specializarea foto video? Si cam ce obiecte studiezi mai departe? Cumva fizica?

2 răspunsuri:
| AnyAnA99 a răspuns:

Cum sa studiezi fizica daca e facultate de fotografie?!

| adinatudoran20 a răspuns:

Cerere tip de inscriere ce se procura de la secretariatele facultatilor;
Certificatul de nastere in copie legalizata;
Copie dupa cartea de identitate;
Diploma de bacalaureat in original sau adeverinta de absolvent cu examen de bacalaureat, pentru promotia 2010 (In cazul candidatilor inscrisi si la alta facultate, se va prezenta o copie legalizata).
Adeverinta din care sa rezulte calitatea de student (pentru studentii care doresc sa urmeze o a doua specializare)
Diploma de licenta sau diploma de absolvire insotita de copie legalizata, pentru absolventii care doresc sa urmeze o a doua specializare;
- Adeverinta medicala, eliberata de cabinetele scolare sau de dispensarul teritorial de care apartin, medicul de familie, din care sa rezulte ca sunt apti pentru profilul si specializarea la care concureaza. Candidatii cu afectiuni cronice vor prezenta adeverinte medicale vizate de comisia medicala judeteana de orientare scolara si profesionala, in care se va mentiona expres gradul deficientelor;
- 4 fotografii tip buletin de identitate;
- chitanta cu taxa de inscriere care va fi de 200 RON achitata secretarei pe facultate; taxa de inscriere nu este returnabila dupa inceperea examenului;
Cererea pentru scutirea taxei de inscriere la care se anexeaza actele doveditoare. Obiectul pe care il studiezi mai departe este Fizica
funda? :*