| SingleForOne a întrebat:

Ce studii am nevoie pentru a deveni un politist in criminalistica? Atat studii din liceu cat si in facultate,sau poate academia de politie? Va rog si va multumesc anticipat, deasemenea funda happy

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Salut, doar o singura Academie de Politie exista in Romania si anume cea din Bucuresti, in cluj si Campina sunt scoli de agenti de politie, evident cea mai bina e din Bucuresti, dar pentru criminalistica poti face si in Cluj sau Campina. Liceul poti sa faci oricare, la admitere in Bucuresti ai si istorie, in functie de asta alegi si profilul

1 răspuns:
| SingleForOne explică:

Si de asemenea, daca imi puteti spune care academie este mai buna, cea de la Campina, cea de la Cluj, sau cea de la Iasi. Multumesc mult, anticipat! happy

| DjNick112 a răspuns (pentru SingleForOne):

Salut, doar o singura Academie de Politie exista in Romania si anume cea din Bucuresti, in cluj si Campina sunt scoli de agenti de politie, evident cea mai bina e din Bucuresti, dar pentru criminalistica poti face si in Cluj sau Campina. Liceul poti sa faci oricare, la admitere in Bucuresti ai si istorie, in functie de asta alegi si profilul