| ChaseProduction a întrebat:

Daca termin dreptul pot deveni politist la criminalistica? Adica faca academia de politie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai oare idee ce presupune un politist in criminalistica? Una e dreptul si una e asta, la drept inveti de legi etc.aici e altceva, iti trebuie academia de politie
Criminalistica se ocupa de tot ceea ce inseamna actiune "criminala" adica spargeri (de case, de banci, de magazine etc.), omoruri, trafic de persoane, trafic de droguri, disparitii de persoane etc. acest tip de activitate este desfasurata de politia romana. ca sa ajungi sa lucrezi in acest domeniu exista doua filiere: academia de politie cu specializare pe criminalistica sau o alta facultate si pe urma te angajezi in politie. o alta facultate inseamna dreptul cu specializare pe criminalistica sau ceva ce are la baza chimie (fac de chimie, de biochimie, chimie industriala, inginerie chimica, de farmacie etc) pentru diverse analize si teste care se fac. mai gasesti informatii aici http://www.criminalistic.ro/ si aici http://www.politiaromana.ro/Criminalistic/index.htm. ca si cariera este una ca oricare alta, depinde si in ce domeniu al criminalisticii activezi si ce fel de persoana esti pentru ca te poate afecta sa vezi numai chestii dure si urite in fiecare zi.

| Andrey818 a răspuns:

Iti mai trebuie vreo 14 ani de scoala pentru asta in afara de 5 ani de facultate.nu traiesti 724 de ani sa iti permiti atata scoala.traieste-ti viata, bea fumeaza, drogheaza-te,**** cat mai multe fete, distruge lucruri, ca acum e la moda printre tineri sa fi asa.hai sa fim cu toti o turma de capre.

| teodorcostin a răspuns:

Nu,o sa ajungi OPERATOR CURATENIE in mall.Ca Magda