| Lneemia23 a întrebat:

Ce trebuie să fac ca să devin polițist militar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa te angajezi in armata si sa fii repartizat la politia militara.

| Lneemia23 explică (pentru Ioandelasal):

Și trebuie să cer eu asta sau cei de acolo hotărăsc?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Lneemia23):

Trebuie sa soliciti aceasta si daca indeplinesti conditiile iar sefii sunt de acord, vei ajunge acolo.

| Lneemia23 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Lneemia23):

Te inscrii la CMJ pentru a fi admis la cursul de pregatire de 6 luni pentru SGM (militar angajat). Daca reusesti, dupa absolvirea cursului esti repartizat la o unitate militara. Acolo, dupa ce ti se usuca cerneala de pe diploma de absolvire a cursului, te interesezi la biroul personal, la alti sefi, cum poti ajunge la politia militara. Daca sunt locuri si tu demonstrezi ca esti un militar bun pentru asa ceva, vei putea ajunge.
Stii ca doua lazi de scule au mers la examen. Una a reusit, cealalta nu. Stii de ce n-a reusit? Nu avea pile.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te inscrii in armata