| anonim_4396 a întrebat:

La ce liceu trebuie sa merg casa devin poliţişt

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La profil teoretic, specializarea filologie.http://www.grile-gramatica.ro/examene-gramatica/

| heyromania a răspuns:

Colegiul Militar de la tine din regiune. Sau orice liceu, dar atunci trebuie o anume facultate, Academia de Politie din Bucuresti.

| LolaLollita a răspuns:

Nu conteaza atat de mult liceul. Poti urma aceasta cariera indiferent de profilul studiat in perioada liceului.
Important e ca dupa acei 4 ani, tu sa te orientezi fie spre Academia de Politie, fie spre Scoala de Agenti de la Campina. La cea din urma e putin mai usoara admiterea, nu se da testare scrisa decat la romana si engleza. Dar ai suficient timp sa te informezi. Trebuie sa indeplinesti mai multe criterii.

| MasterSpirit a răspuns:

Nu are treaba liceul, trebuie sa dai la facultatea "Academie de politie"nu prea conteaza liceul.

| Miriapod007 a răspuns:

Nu conteaza, trebuie sa faci o facultate gen Academia de politie