| andrei123145632 a întrebat:

Ce trebuie sa faci pentru a ajunge subofiter in armata? faci scoala, daca da unde anume si cum poti intra?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea liceului, cu diploma de bacalaureat, vei sustine examen de admitere la o scoala de subofiteri a M.Ap.N.
Vezi aici toate institutiile militare de invatamant:
http://www.mapn.ro/invatamant/
Intrand pe fiecare poti afla cum intri si ce vei iesi la absolvire.

2 răspunsuri:
| roumanianprice a răspuns:

Pai daca esti la facultate ceri o camera de camin cu paturi supra-etajate, dar in care sa locuiasca si un ofiter. Iar seara cand dormiti, daca tu dormi jos, iar el doarme pe pat la,, etaj'' tu esti subofiter. Sper ca te-am lamurit!

| andrei123145632 explică (pentru roumanianprice):

Iar un,, esec'' de roman...scuze dar asta esti, nu inteleg dc te mai deranjezi sa vorbesti, daca esti total paralel cu viata