| lovegirl15 a întrebat:

Cine are salariul mai mare? Un doctor sau un avocat? Argumentati. Fundaa

Răspuns Câştigător
| sunt a răspuns:

Eu cred ca doctorul, gandeste-te un pic... de exemplu doctor de ochi: in fiecare zi vin la doctor o multime de persoane, si doar pentru o consultatie ia intre 70-100 de lei, iar intr-o singura zi, iti dai seama cate persoane vin,(intre 10 si 20) inmulteste cu 70 si dati seama cat castiga pe zi, apoi pe o saptamana, apoi pe o luna, O GRAMADA DE BANI! Nu prea cred ca are ce face cu atatia bani, pe cand un avocat nu are salariu si trebuie sa astepte pana ce-l angajeaza cineva, care este foarte greu si in plus pentru un caz nu castiga nu stiu eu ce, deci el nu castiga nici 10% din salariul doctorului care doctorul poate fi de ochi, care mai face si cate o operatie (1 ora) si castiga vreo 1500 de lei, deci o gramada de bani, mai este si pediatru care si acolo pentru consultatii castiga mult, mult si pentru operatii in jur de 30 de milioane vechi. Eu recomand doctorul! SUCCES!

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Centuristalove struck sau animatoarelove struck

| IMC90 a răspuns:

Avocatul nu are salariu...

| jolidon a răspuns:

Avocatul poate avea si un miliard pentru ca el face bani in functie de cat de bun este, cate cazuri are,,,, el nu are un salariu stabilwinking

| hiphoph4ever a răspuns:

Un popawinking k argumente gandeste-te la nunta, botez, inmormantare intri pe mana luiwinking bani, mancare+salariu de popa+daca mai si preda la vreo scoala smug

| NooN3 a răspuns:

Nu se stie,poti fi avocat si iei salariu mare, sau doctor de laborator, sau nu stiu eu ce care ia mai mult decat avocatul.Conteaza ce vrei sa te faci/el ce vrea sa se faca. Fundita?

| liviu34 a răspuns:

Salariu il are mai mare un avocat pentru ca poate sa ajute mai multi oameni intr-o luna. Inafara de salariu mai primeste si spaga sau alte profituri.

| IMC90 a răspuns (pentru liviu34):

Avocatul nu are salariu... am scris si mai sus dar vad ca nu prea conteaza ce scriu unii care cunosc.

avocatul are onorariu.

| DoReMi a răspuns:

Un avocat pentru ca ia multi bani din cazuri, mai ales daca este unul inteligent si priceput