| AddXf a întrebat:

Cine ma poate indruma spre acea viata de artist? de unde pot incepe cu muzica? deja am participat la concursuri si festivaluri si am luat numeroase premii dar vreau sa ajung mai departe de atat. am mai participat si la cateva spectacole dar nu vreau sa ma opresc doar la asta.as vrea sa merg mai departe.televiziune sau ceva... o aparitie ca lumea sa-mi vada talentul. va rog ajutati-ma cu sfaturi! dau funda promit:*

3 răspunsuri:
| AddXf explică:

Am fost si intr'o trupa o perioada.si da, e foarte greu sa razbati, ai ales ca trupa...si chiar nu imi doresc sa fiu doar o marioneta a prostimii sa cant ce se cere...iar ca sa incepi trebuie impresar.snt in niste tratate cu un impresar.dar nu iti poate aduce succesul numai el.eu cant muzica gen pop, club.v'am dat mai multe detalii.mai spuneti'va parerea:*.

| SandraMikyZu a răspuns:

Pai intra intr-o trupa si pai intereseaza-te si faceti-va videoclip si puneti-l pe youtube

| whiplasher a răspuns:

Pai in Romania fie ca esti solista sau instrumentista, te lansezi usor cantand ce cere prostimea :manele, populara, tiganeasca, etc. Am fost si eu intr-o trupa[nu manele sau alte porcarii], si am vazut cata bataie de cap se face pentru...nimic. Ca sa ajungi ca inna sau astia mai comerciali, cred ca ai nevoie de pile. Sau...nu stiu ce har ar trebui sa ai.