| Parale a întrebat:

Colegiul Militar "Stefan cel Mare" Campulung Moldovenesc sau Colegiul Militar "Dimitrie Cantemir" Breaza? Care ati alege si de ce?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Pai depinde unde locuiesti in primul rand, daca e mai aproape de Breaza sau de Campulung. Una e sa poti da o fuga acasa in week-end sa ajungi usor cu un tren sau masina, si alta e sa faci 10 ore pe drum, sa schimbi trei trenuri si o rata etc. Una e sa poata veni cineva de-acasa rapid la tine cu un pachet sau sa ti-l trimita pe tren sau prin cineva cunoscut, daca esti foare departe e mai greu. In rest nu cred sa fie diferente mari, au acelasi profil, deci aceleasi reguli, oamenii sunt oameni (profesorii si colegii) si intr-un loc, si in altul, iar aprecierile sunt subeictive, stii cum e, mie mi se poate parea cineva super iar tu sa nu-l poti suferi happy Deci gandeste practic, sa-ti fie usor, tine cont ca e sistem de internat si e tare greu sa mori de dorul de casa si sa pierzi 1 zi din 2 pe drum sa ajungi. Succes!