| piticu888 a întrebat:

Cum pot afla daca angajatorul meu mi-a facut carte de munca? am deja un an de munca

3 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Nu iti mai face nimeni carte de munca. Iar daca nu ai semnet vreun contract inseamna ca nu ai. O vizita la ITM te lumineaza nu este alta metoda, nici telefonic nu poti rezolva trebuie sa mergi acolo.

| piticu888 explică:

Am semnat un contract la inceput, dar cica si asa se fac smecherii...

| Alecsandree a răspuns:

Depinde in ce domenui lucrezi. in orice caz, cel mai usor este sa te duci sa ceri o copie a cartii de munca.