| serena_3566 a întrebat:

Cum sa invat engleza?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu am invatat cel mai mult prin traduceri. Imi luam un text si dictionarul si traduceam. La inceput dureaza mult, ore bune. Dar cu timpul inveti cuvintele uzuale. Dupa asta te vei obisnui treptat cu alte cuvinte. Traduceri si un ghid de conversatii bun te ajuta mult. Mai pot si sa te uiti la filme si la melodii cu subtitrari dar tot prima varianta e cea mai utila. Poti si sa cauti pe youtube, sunt cateva filmulete interesante. Succes!

| mioara a răspuns:

Pentru inceput cateva meditatii, iar mai tarziu online pe net.

| MoNsTeR a răspuns:

Sunt acele pachete nu stiu cum sa le spun care contin un dintionar si un cd...cd-ul este foarte bun deoarece te invata cum sa pronuntiwinking. cautale in librarii sau in diverta sau in alte magazine de birotica(in malluri am vazut mai multebig grin)

| nobody_9468 a răspuns:

Cu greu si cu placere, ideea e sa vrei...ai nevoie de dictionar sau o carte de "engleza rapida" insa mie mi se pare naspa ca n-am gasit si cum se pronunta... oricum bafta la invatat

| Adolescentul a răspuns:

Simplu happy cu multa vointa ai sa reusesti tongue

Răspuns utilizator avertizat
| andreimicutu a răspuns:

Simplu, cred ca ar trebui sa te uiti la filme si ar trebui sa incerci sa iti dai seama ce spune fara sa te uiti la subtitrari bineinteles ca nu asa se invata dar poti invata si asa.Iti poti lua un text in romana si cu dinctionarul de engleza incepi sa-l traduci. Dar cel mai eficient este sa faci pregatire...

| GreenEyes a răspuns:

Eu am invatat uitandu-ma la filme. Dupa aceea am inceput sa citesc carti in engleza si acum ma descurc destul de binehappy Am auzit si de un program Rosetta Stone care cica ar fi foarte bun! Spor!

| propan3 a răspuns:

Eu am invatat-o de pe cartoon network, norocul meu ca nu erau desenele dublate cand eram mica.

| dlfinu78 a răspuns:

Cauta un ex,., www.madridbabel.es