| TheKKosmyyn a întrebat:

Cum sa invat engleza bine?

Răspuns Câştigător
| ClauditzaXx a răspuns:

Buna! Sunt ff multe metonde :
1. citeste si fii atent la orele de engleza.
2.intra pe net si cauta cuvinte engleza-romana sau un dex romana -engleza
3.asculta muzica pe engleza
4. uitate la filme pe engleza
5. daca cele de mai sus nu au functionat mai este o metoda pe care am auzit-o : cand dormin pune cartea sub perna... nu stiu ct de adevarat este da poti incerca succes:*

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru ClauditzaXx):

Faza cu cartea sub perna am auzit-o si eu laughing e ceva vorba batraneasca laughing dar nu cred ca rezolvi nimica, doar sa ai un somn mai "tare" laughing

5 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Inghite o carte.

| ovitpu22 a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa inveti

daca pentru examen, invata f bine la scoala, daca nu un curs gen http://www.eurocor.ro

daca doar conversational, asculta enorm de multe filme, muzica, podcasturi, eventual curs gen http://www.fluent.ro

cel mai important e sa inveti zilnic. ZILNIC