| Nicolaaa1994 a întrebat:

Cum sa invat engleza de la A la
Z?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă iei „engleza" de la coadă vei începe cu „az"!

| AnnnaMarrria a răspuns:

Trebuie in primul rand sa iti placa! Ti-ar fi de folos: un dictionar, un ghid de conversatie si mult exercitiu.
E bine de stiu ca nu poti invata engleza de la A la Z intr-o zi. Iti trebuie timp dar cu munca vei reusi..si ambitie!happy poti lua un dictio ar si sa faci peopozitii cu toate cuvintele in ordine..citindu-le mereu sigur le vei retine si iti va fi mai usor sa poti vorbi. Daca nu reusesti asa. Meditatii!

| Andru_Alex_2001 a răspuns:

Te duci la scoala happy

| AndreiaIonescu a răspuns:

Pai in primul rand trebuie a stii ca engleza nu se invata intr-o luna pentru ca eu am ajuns sa stiu am jumatate din limba engleza in cam 4 ani punand la socoteala ca am avut meditator.....crede-ma nu merge sa inveti singura.....am incercat

| Teușdea_Razvan_1992 a răspuns:

Eu sincer am invatat engleza de la TV sau de la PC, de la scoala mai putin deoarece nu este la fel de interesant, cand vezi ceva interesant uneori iti ramane in cap, dar daca este stresant...