| anonim_4396 a întrebat:

Cunoasteti meserii in care nu necesita facultate? Daca da care ar fi astea

8 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună. Poți face un curs de coafor. Nu necesită facultate.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Bună! Păi vânzătoare si lucratori in constructii.

| irrumator30 a răspuns:

In ziua de azi, nu prea... fara facultate te poti face asa: maturator de strada, spalator de vase in bucatarie, spalator de wc-uri, muncitor necalifiat in constructii...

Stai linistit si cei cu facultate isi gasesc greu de lucru.

| heyromania a răspuns:

Cioban

| Anailyn a răspuns:

Da, sunt foarte multe si difera de la femeie la barbat, spre exemplu coafeza, manichiurista, make-up artista, maseuza, bacatar, aspatar, bona de copii, asistenta in sanatate, infirmiera, sofer, vanzatoare sau si ceva meserii de barbatii ar fi in constructii, instruire utilaje, domeniu minier, etc, pentru toate acestea iti trebuie specializare in domeniu care se face cu sau fara bacalaureat sau liceu terminat.

Răspuns utilizator avertizat
| andreeaoana99 a răspuns:

Inginer ecolog

| Nazat_David_1991 a răspuns:

Vanzatoare la aprozar fata mea sau curva.