| mihaiirsss a întrebat:

Dacă ai probleme de vedere poti sa te faci politist(am vreo -5 depărtare?)

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cât ai tu, nu cred ca treci testul de vedere pentru a fi politist.

| Simpatic a răspuns:

Este in functei de baremul medical : https://www.academiadepolitie.com/barem-medical.html

Ce dioptrii sunt acceptate la Academia de Politie?
"intre minus 3 si plus 3 sunt acceptate daca nu exista alte leziuni sau complicatii "

deci tu nu intrunesti baremul!

| Violleta2022 a răspuns:

Ma tem ca nu poti, fiindca trebuie sa ai vederea perfecta.

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Încearcă sa le rezolvi dacă se poate

| MistarGoGu a răspuns:

Daca dispui de bani se poate corecta rapid prin operatie cu LASER pe retina! Mergi fa un consult si vezi Daca problema ta se POATE corecta prin operatie cu laser!
Daca e vorba de miopie in mod norma DA! Operația e usoara cam 7 secunde pe ochi! Poate sa scadă mult dioptria chiar sub 1. Nu e nevoie de internare!

| Korkodeln a răspuns:

Exclus cu -5, din pacate.