| xZer0x a întrebat:

Daca intru la Universitatea Transilvania(Brasov) la facultatea de informatica, am sanse sa imi gasesc job in domeniu in anul II?

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Daca esti bun iti gasesti job si fara facultate, dar trebuie sa stii cu ce se mananca programarea. Dar mai bine te-ai tine de scoala, pentru ca multi din cei care s-au angajat din timpul facultatii o data ce au dat de bani nu au mai continuat studiile si regreta fiindca fara diploma salariul nu creste. Si o data angajat nu vei mai avea timp de studii. Poti sa incerci part time, dar retine, ttrebuie sa fii bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti bun si stii cu ce se mananca programarea ai sanse sa iti gasesti de lucru si fara facultate. Insa daca vrei cu adevarat sa inveti atunci nu te apuca sa lucrezi in timpul facultatii ca nu vei mai da 2 lei pe ea cand dai de bani