| bogdyby a întrebat:

stie cineva ce pot deveni daca termin facultatea de matematica-informatica Sectia Informatica la Universitatea Transilvania din Brasov? Si cam cat as putea castiga cu un job ca ala?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Titlul e mai putin important dar da, daca urmezi o facultate la politehnica iesi inginer, daca e cu profil IT iesi inginer IT

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai avantajoasa optiune e programator. Un programator mediu isi gaseste f usor de munca in Romania pe salarii plecand de la 500euro fara nicio experienta

| bogdyby explică (pentru suntserios):

Si daca urmez Automatica si Calculatoare la Politehnica Buc pe departamentul Calculatoare se iese inginer IT sau la alt departament?

| suntserios a răspuns (pentru bogdyby):

Titlul e mai putin important dar da, daca urmezi o facultate la politehnica iesi inginer, daca e cu profil IT iesi inginer IT