| Memi a întrebat:

Daca la liceu am fost la profilul FILOLOGIE INTENSIV ENGLEZA, ce facultati imi recomandati?

5 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Pai poti face de ex. o facultate de stiinte economice in limba engleza sau poti merge oriunde dar nu la facultatea de litere, nu ai nici un viitor. E excelent ca ai invatat engleza dar nu te ajuta daca faci o facultate cu aceasta specializare. Daca nu incearca inginerie ( mediu ) sau electrotehnica ( se va dezvolta sectorul de energie regenerabila ). Incearca sa mergi pe ceva tehnic, te ajuta enorm in viata si multi se feresc de facultati tehnice, dar este greseala lor.

| ДdД a răspuns:

Facultatea de Litere
Jurnalism
Relatii Internationale
Drept
ASE
Psihologie

Cam atatea stiu. Succes in continuare indiferent de ce optiune alegi!

| Memi explică (pentru ДdД):

Multumesc!

| ДdД a răspuns (pentru Memi):

N-ai pentru ce!

| ДdД a răspuns:

Ups! am uitat de Pedagogie...