| lovmimi a întrebat:

Dacă merg la clasa de mate-info în liceu, aș mai avea șanse de a intra la o facultate de istorie? Faza e că mi-aș dori să merg la filologie, iar după să urmez istoria, dar părinții mei vor să merg pe real la liceu. Ce să fac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai avea sanse, daca te pregatesti bine pentru admitere.
Si ai putea incerca sa-ti lamuresti parintii ca tu esti pasionat de istorie si aceasta ai vrea sa faci in viata si daca nu mergi pe profil de filologie sa te lase pe profil de stiinte sociale.

| LisaJulie a răspuns:

Ideea este ca la real faci toate materiile și vei putea apoi sa dai la orice facultate vrei, da poți merge la orice facultate! Mate-Info este cel mai greu profil dar îți aduce și cele mai multe beneficii