| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa fiu criminalista, biologia fizica si chimia din generala imi va trebui?

Răspuns Câştigător
| TeodorescuAndrei a răspuns:

Mai mult ca sigur da. Poate nu chiar toată dar ia in considerare că meseria de criminalistică inplică să stabilesti ora decesului sau cauza decesului fii sigură că necesită cunostință de biologie ( in contextul in care de exemplu se găseste un cadavru in stare de descompunere trebuie să stabilești când a decedat analizând gradul de descompunere ) sau cauza decesului ( de exemplu a fost otrăvit/ă chimia te ajută să aflii cu ce substanță ) ideea e că trebuie să fi relativ foarte isteață in asemenea meserii...