| Raduuuuus a întrebat:

Daca vrei sa devii web designer si stii limbajul HTML,CSS, PHP etc, trebuie sa stii sa lucrezi si in photoshop?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Html, css si php (+ altele precum js, mysql) trebuie sa le stii daca vrei sa fii web developer.

un web designer trebuie sa stie in primul si in primul rand photoshop.

E o mare diferenta intre un web designer si un web developer

| onix33 a răspuns:

Ce legatura are editarea fotografiilor cu limbajul de programare? Photoshop iti trebuie daca vrei sa faci web desing sau sa editezi fotografii... restul sunt pentru creare de site-uri, aplicatii etc.