| INTERMED1 a întrebat:

Cat de bine se castiga in IT daca lucrezi in limbajul HTML?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca stii doar HTML nu prea ai ce face in IT. Ai nevoie de macar un limbaj de programare sa poti lucra serios in acest domeniu.

De castigat castigi de la 1200 ron pana la 10. 000ron. Depinde cat de bun esti, in ce limbaj lucrezi, ce experienta ai, unde lucrezi

| doctorandus a răspuns:

HTML e un limbaj pentru a scrie websiteuri. E baza bazelor pentru asta, dar websiteurile contemporane au JavaScript, CSS, Flash, CMS, etc., si daca nu le cunosti nu prea poti face websiteuri ca lumea si nu vei fi platit decat de niznai. Si in general din comoditate oamenii nici macar nu se mai baga sa scrie cod HTML, ci folosesc un program ca Frontpage sa creeze el codul HTML.