| roxxana999 a întrebat:

De ce iubitii Romania?big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

De ce o iubesc? O iubesc pentru ca aici sunt toate lucrurile care imi amintesc de copilaria mea, de amintirile cele mai frumoase.Aici am pritenenii si familia, aici este bucatica mea de Rai.O iubesc pentru ca este o tara minunata cu frumuseti deosebite, insa este pacat ca cei care stau in ea distrug acest minunat paradis doar pentru simplu fapt ca este Romania si din lene sa se deplaseze 10 m pana la un cos de gunoi.

3 răspunsuri:
| LarisaOana a răspuns:

Iubesc Romania pentru ca aici m-am nascut, aici am crescut, aici am invatat ce inseamna iubire, ce inseamna ura.Pentru ca oricat de multe defecte pot avea oameni de aici, exista si oameni cu inima si Romania e tara mea.Ma mandresc cu ea, fara sa ma gandesc de doua ori si pentru ca Romania are cu ce se mandri.O iubesc din -n motive cu tot cu "defectele" ei...si cel mai important pentru ca SUNT ROMAN!

| Ditto a răspuns:

Pentru ca e speciala.si pentru ceea ce e ea. desi poate marea majoritate a romanilor iubesc Romania pentru ca e tara lor natala(dar nu stiu daca acesta este motivul).dar sunt si personaje celebre care iubesc Romania si locurile turistice( transfagarasanul)...si pana la urma nu stiu de ce o iubesc dar stiu ca o iubesc.nu pot explica

| RoxyOnTPU a răspuns:

Nu pot sa zic ca iubesc Romania... cand o sa fiu mare ma mut de aici oricum