| silvioara a întrebat:

Deci: la ce liceu sa intru daca: nu imi place matematica, biologia, fizica si chimialaughing)?
ce profil? uman, real etc?
sunt de abi` in clasa a 7a si doamna diriginta ne-a intrebat si luni(maine ) trebuie sa ii zicem ce profil...
nu ma omor cu matematica, fizica si chima. draga nu imi e nici biologia cu toate ca as vrea sa ajung medic dar stiu ca se fac mai multe pentru medicina si. mi-as dori de pe la vreo 21 de ani sa lucrez.

Răspuns Câştigător
| annaliana a răspuns:

La uman ar trebui sa mergi(faci 2-3 limbi straine, istorie)si din celelalte dar mai putine ore.

7 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Uita medicina atata timp cat nu-ti place fizica, chimia si biologia. Astea sunt materiile de baza. Plus anatomia.

Chimia o s-o regasesti in foarte multe materii din medicina - pe langa biochimie, o s-o regasesti in fiziologie - care e una dintre cele mai importante materii din medicina.

Daca nu-ti plac astea, alege : filologie sau stiinte sociale.
Dar si acolo vei face chimie 2 ani si 2 ani de matematica si 2 de fizica. Dar dupa aceea scapi de ele.

| ioanaioana a răspuns:

Pai ai putea la filologie(acolo se pune baza pe limbi straine)sau daca te pricepi la desen sau la pictura poti sa te duci la liceul de arte

| kindness a răspuns:

Teoretic esti prost informata sau nu esti informata deloc. aedvarul este ca nici eu in clasa a 7a habar nu aveam despre chestiile asteastraight face

| εʟεпα a răspuns:

In ce oras Stai?

| wann a răspuns:

Pai in medicina : matematica, biologia, fizica, chimia + o limba straina cam sunt de bazastraight face
Poate pana in clasa a 8a o sa te razgandesti! Pe fiecare an iti doresti sa fii altcevahappy Sper ca ti-am fost de ajutor!

| mcosmin a răspuns:

Daca la 21 de ani vrei sa muncesti...fa'te sofer pe tir...altceva nu mai ai ce ca pana te faci cu mare, cu facultatea nu mai faci nimic.

| silvioara explică:

@ sunt din bucuresti / otopeni. nu m`ar deranja daca as face naveta in buc. nu e departe. sunt in apropiere de baneasa.