| sadlittleone a întrebat:

Drama mea consta in faptul ca am 19 ani si pana acum mi-am pus speranta in fotbal, aveam incredere ca o sa ajung undeva si ca o sa fiu binecuvantat sa fac ceea ce imi place in viata, insa, nu arata deloc bine pana acum, joc pe postul de fundas central(Liga IV) si am doar 1.76, mereu am sperat ca voi creste in inaltime si ca voi exploda, am viteza foarte buna, tactic si cu anticipatia stau bine insa eu si acum am frica, neincredere in mine in anumite momente, cand sar la cap cu jucatori inalti sau cand sa ies cu mingea la picior. Ma urasc ca nu am mentalitatea unui campion desi am o inteligenta nativa crescuta si cred ca asta e singurul lucru care m-a tinut pana aici...nu stiu incotro sa o pornesc, pe ce drum sa o iau si mai am doar cateva luni sa demonstrez ca sunt in stare sa joc fotbal fiindca in vara imi expira contractul si sunt constient ca in 4 luni n-o sa pot sa reinventez fotbalul

15 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

N-am văzut nici o întrebare şi postarea ta NU are legătură cu această categorie - NU reprezintă o "problemă" sexuală şi nici una legată de dragoste...

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Toate cele bune.

| sadlittleone explică (pentru bursuc001):

Am trimis intrebarea la sport si apoi mi-a aparut ca nu am selectat categoria si doar optiunea asta in lista.

| bursuc001 a răspuns (pentru sadlittleone):

Atunci când nu se "încarcă" opţiunea corectă ( cea de care ai nevoie ), din cauza unei erori de server, DAI "refresh" paginii respective ( reîncarci pagina din browser, chiar de 3-4 ori consecutiv, până apare opţiunea respectivă ).

Şi eu păţesc asta de vreo 10-20 de ori pe zi...
Serverul este foarte solicitat ( uneori ) şi mai apar astfel de erori.

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Daca ai fi avut o inteligenta nativa asa cum te lauzi, nu ai fi intrat pe aceasta sectiune si ai fi inteles ca nu poti avea o viata plina numai de victorii. Esti tanar, ai toata viata inainte si te poti reorienta, inclusiv spre scoala. Mult succes!

| sadlittleone explică (pentru neutrino):

Nu ma laud, am incercat sa imi expun calitatile si defectele dupa cum bine se poate vedea. Nu cred ca inteligenta are vreo legatura cu faptul ca am intrat sau nu in aceasta sectiune, cred ca inteligenta e un lucru relativ. Uneori in viata ai nevoie si de confirmari si dupa cum spuneam totul e relativ deci nu suntem la fel, daca ti se pare ca am facut o greseala atat de mare ca mi-am spus necazul fiindca am nevoie de sfaturi ca oricine altcineva, atunci imi cer scuze.

| neutrino a răspuns (pentru sadlittleone):

Ai dreptate: inteligenta nu are legatura cu ceea ce faci tu.

| sadlittleone explică (pentru neutrino):

Inseamna ca suntem 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, multi nu devin ce puteau deveni fiindca nu au avut destula incredere in ei. Daca te mai lupti mult cu tine insuti, vei ajunge la capat de linie si realizezi ca ai pierdut o sansa. Perseverenta e cheia spre succes. Lupta in continuare, nu esti singurul care are momente din astea cand e la pamant, cu tot cu amaraciunea ta, mergi in continuare asa pana inveti sa ridici iar capul si sa privesti in fata, sa vezi pe ce urme calci spre viitorul la care visezi.
Multa bafta!winking

| MrSoapte a răspuns:

Tipule, treaba sta in felul urmator: nu toti devenim, ce vrem! Toata lumea ar vrea sa devina fotbalisti, staruri tv, cantareti, actori sau mai stiu eu ce!
Cu timpul, iti vei da seama ce anume te atrage, ce te pasioneaza si care este adevaratul tau talent!
Tu nu traiesti o drama... absolut deloc! Tu vrei sa-ti implinesti un vis...atata tot!
Daca spui ca ai o "inteligenta nativa", inseamna ca ai incredere in tine! Incearca sa folosesti acea, intelicenta, in alt scop!
Important este sa ai incredere in tine!

Succes!

| sadlittleone explică (pentru MrSoapte):

Poate sunt putin pesimist, dar cand ai 19 ani si ti-ai pus baza intr-un anumit lucru care se dovedeste sa te conduca nicaieri e dureros de dezamagitor, daca eram mai tanar as fi schimbat multe

| MrSoapte a răspuns (pentru sadlittleone):

Prietene...la 19 ani esti mai tanar decat crezi! Esti capabil sa faci mult mai multe lucruri!

| jessikz0r a răspuns:

Baiete nu stiu pe altii, dar pe mine m-ai dat gata, faptul ca ai formulat atat de frumos intrebarea, m-a fascinat complet si in privinta fotbalului, la cat esti de inteligent crede-ma ca vei reusi. Ambitie iti trebuie, cu ambitia le faci pe toate, succes in tot ceea ce-ti propui!

| llljk a răspuns:

Dacă îţi doreşti cu adevărat, şi ai darul acesta îţi vei pune ambiţia şi vei reuşi.

Opreste-te, fă o verificare vieţii tale. vezi care îţi sunt principalele atuuri, în ce lucru te pricepi mai bine. Eu de exemplu dacă sunt pasinat de muzică studiez, compun, repet în fiecare zi pină ajung acolo unde mi-am propus. aşa e si in cazul tău. Dacă e fotbalul, tine-te de fotbal si luptă să ajungi unde ti-ar propus.
Descoperi-te pe tine însuţi si vezi in ce meserie, sport, eşti mai bun.
Urmează-ti visul! nimic nu e imposibil.

| sadlittleone explică (pentru llljk):

Cat mi-as dori sa am mintea de acum in urma cu 3-4 ani sa imi pot urma visul, sunt constient ca nimic nu e imposibil, dar acum chiar pare prea tarziu si nu pot sa fac nimic altceva decat sa ma plang ca ultimul om

| rapidistuul a răspuns:

Si eu am tot 19 ani.am jucat la rapid si am terminat la branesti cand erau in divizia B dar am avut nesanta sa nu mai fac nimic cu fotbalul.Joc de la 7 ani. Miam sacrificat tot.si acum nu mai pot face nimic dar m-am linistit pentru ca Dumnezeu le aranjeaza pe toate.Stai linistit