| anonim_4396 a întrebat:

Drama mea consta in faptul ca am ajuns la 19 ani traiand doar o iluzie, mi-am pus speranta in fotbal si am crezut cu tot sufletul ca voi face in viata asta lucrul pe care il iubesc cel mai mult. Uite, insa, ca sunt in Liga IV la o varsta la care altii pleaca in strainatate, joc pe un post (fundas central) care necesita o inaltime peste medie iar eu am ramas la 1.76, nu am forta care mi-as dori sa o am si desi stau foarte bine la capitolul viteza, anticipatie si tactic inca imi e frica sa sar la cap cu jucatori inalti, imi e frica sa ies cu mingea la picior, imi e frica de esec. Probabil mentalitatea e de vina, mi-as dori sa-mi cumpar alta insa e imposibil iar eu mai am doar cateva luni pana imi expira gluma de contract, mai exact in vara si sunt constient ca nu o sa pot reinventa fotbalul pana atunci.

1 răspuns:
| Gabica a răspuns:

Sunt varza la capitolul fotbal,dar daca nici macar tu nu ai inceredere ca vei reusi,de ce ar avea altii? Decat sa stai sa te plangi pe TPU, nu ar fi mai bine sa incerci sa iti invingi temerile? Nu, n-o sa reinventezi fotbalul, dar daca iti invingi temerile, o sa-l joci asa cum trebuie...