| Caramel1618 a întrebat:

După finalizarea școlii postliceale de jandarmi, pot urma și facultatea de jandarmi?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Te vor repartiza undeva si apoi faci raport pentru Academie.

| Caramel1618 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc!

| Salontanul a răspuns (pentru Caramel1618):

Cu placere! Ti-am raspuns pentru ca si eu am fost militar si stiu. Multumesc si eu pentru apreciere.

3 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Trebuie sa te incadrezi intai. Pe urma, sunt reguli de urmat ca sa urmezi Academia militara.
Dar nu am inteles de ce vrei sa o faci pe ocolite. Ca sa intri la Academia militara trebuie sa dai examen indiferent ca ai su nu Scoala militara de jandarmi (postliceala, cum ii zici tu).
In plus, faci postliceala care nu-ti mai foloseste dupa.