| anonim_4396 a întrebat:

E mai bine sa urmezi o scoala postliceala de pregatire a agentillor de politie si sa faci apoi facultatea de drept, sau este mai bine sa faci dreptul si apoi postliceala? Cat de mult te ajuta ca agent de politie sa ai si dreptul?

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Postliceala dupa facultate?! Am mai auzit una! Nu draga, ordinea fireasca este liceu, postliceala (daca doresti) si facultate (cu sau fara postliceala). Dreptul te ajuta daca vrei sa avansezi in functii.

| GabrielStn a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Ai mai auzit una si o sa mai auzi multe din partea celor care nu cunosc, tocmai de asta si intreb. Ideea e ca daca intru la politie ( fiind vorba de postliceala) as vrea sa fac si dreptul. si nu stiam care este ordinea fireasca. Multumesc mult!