| anonim_4396 a întrebat:

E tarziu sa te apuci sa inveti medicina la varsta de 23 ani?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Medic stagiar ajungi dupa 6 ani de studii, rezident dupa inca 1-1.5 ani, apoi iti trebuie si specializare vreo 2-3 ani. Daca insa vrei sa te faci asistent/a medical/a, atunci faci cursuri 3 ani si dupa, in timp ce lucrezi, poti sa faci si alte cursuri de perfectionare - fizioterapeut, balneoclimaterice, etc.

| sappy a răspuns:

Tarziu nu e, inutil da!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Prea tarziu nu e niciodata dar nici normal nu este. Asta presupune sa stai pe banii parintilor pana la 29-30 de ani (macar) ceea ce nu prea e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
daca poti si sa urmezi facultatea si sa poti si sa lucrezi, ma refer sa te intretii este ok, sunt oameni batarani care fac asa ceva.
O zi buna.

| Heisen10 a răspuns:

Salutare,
Vreau sa iti spun ca nu este prea tarziu, sora mea a facut alta facultate si acum s-a gandit la medicina are 22 de ani.
Nu e prea tarziu ca sa inveti medicina!