| LanguageMaster a întrebat:

Este târziu să faci facultatea de medicină la vârsta de 24 de ani?

10 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu. Ce e târziu e să mai ții cont de ce cred alții despre deciziile tale. Vrei să fii medic? Du-te la medicină și fă ce vrei, tu vei fi medic, restul dătători de opinii.

| StrongHeart a răspuns:

Nu e

| NotNamed a răspuns:

Depinde, 6 ani de facultate + inca cativa ani de rezidentiat obligatoriu te duce in minim 9-10 ani de studii. Un rezidentiat de exemplu pe chirurgie este 6 ani. Pai cu 12 ani de studii in medicina vei termina la 36 de ani. Mie mi se pare cam tarziu in sine, pentru medicina nu e dar cel putin veniturile sunt sigure dupa asta. Stresul banilor e ultimul, acum trebuie sa stai sa iti faci o familie, sa cauti fata potrivita care si aia va mai dura.

| daniel889 a răspuns (pentru NotNamed):

De la 36 de ani pana "la pensie" sunt inca 30 de ani happy deci omul chiar ar mai avea ceva de profesat. 36 de ani cu rezidentiat... putin rau! happy Nu inteleg de ce unii dau sfaturi altora cand ei nu inteleg absolut nimic.

Nu-i tarziu! In principiu nici la 40 de ani nu-i tarziu. Iar la 24... sa fim seriosi!

| UnDiavol a răspuns:

O data ce te face fericit cu Adevărată pe tine nu este nimic Târziu

Târziu este când ai renunțat dar și acolo este o soluție te Poți răzgândi și sa faci te face pe tine fericit cu Adevărată bafta succes!

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu e. Mult succes! happy

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Nu este deloc târziu. Te încadrezi fix în anii în care poti face acel lucru, fara sa te deranjeze alte chestii. Du te linistit/a. Mult succes happy

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Nu e, sunt persoane care o fac la 40+

| daniel889 a răspuns:

Deci tu esti medic? sad vai de noi! Un om care ar trebui sa salveze vieti de-abia se exprima in scris?! sad

Hai matematic: 24 ani are omul + 6 ani studiile. TERMINA LA 30 DE ANI! Face rezidentiatul inca 6 ani (dar aici deja profeseaza, primeste bani pentru asta), medic in toata regula la 36 de ani.

| NotNamed a răspuns (pentru daniel889):

Nu sunt medic. Las.o asa ca n.ai inteles ideea. Omul cere o parere si eu daca mi.o dau, imi sare altul in cap de parca as fi vorbit ceva negativ in totalitate.