| EnvyU a întrebat:

Este cineva plecat in Anglia si a reusit sa plateasca chiria, facilitati, mancare, putina relaxare la un bar mai rar SI sa isi stranga bani deoparte sau sa trimita in tara?
Imi e frica sa nu ma duc acolo doar ca sa locuiesc acolo, as vrea sa si strang sa imi cumpar anumite chestii sau sa trimit acasa.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiriile, mancare si transportul in UK sunt extrem de scumpe. Daca nu cumva te duci acolo sa lucrezi intr un domeniu cu o calificare superioara gen medicina, inginerie banii o sa iti ajunga pentru un trai modest, o chirie inghesuita si cam atat daca vrei sa mai stangi si cativa banuti ici colo

5 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

E foarte scump, dar davca lucrezi la o meserie superioara, ai sanse sa castigi bani multi.

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Nu te lua după turma care pe 1 Ianuarie 2014 au năvălit în Anglia, nu e acolo raiul, din potrivă viaţa e foarte scumpă şi oamenii se descurcă mult mai rău ca cei plecaţii în restul Europei.

| EnvyU explică (pentru TheCuriousMonkey):

Din pacate acolo am toti prietenii, nu sunt in Londra sunt intr-un orasel southend, cica si-au gasit repede de munca si nu ai nevoie de studii sau altceva. Daca aveam pe cineva in alta parte poate ma duceam in alta parte.

| Isabelle0059 a răspuns:

Daca stii ff bine engleza nu vad care ar fi problema in ati gasi un job in timpul scoli......si poti sa trimiti si acasa daca chiar vrei asta. A da fratele meu e in Anglia ii merge ff bine happy

| Isabelle0059 a răspuns:

Daca stii foarte bine engleza nu vad care ar fi problema in ati gasi un job in timpul scoli......si poti sa trimiti si acasa daca chiar vrei asta. A da fratele meu e in Anglia ii merge ff bine happy