| NinaSimone a întrebat:

Facultatea de Administrarea Afacerilor la Universitatea Bucuresti sau Economia Turismului si a Comertului la Alexandru Ioan Cuza din Iasi? de la ambele facultati iesi licentiat in studii eonomice, cursurile in mare aceleasi dar care este mai buna?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Atunci cred c-ar fi mai bine sa mergi la Iasi, in Bucuresti sunt cheltuieli foarte mari cu orice, aspect deloc de neglijat, sa mergi pe-acasa faci o vesnicie pe drum, iar invatamantul universitar din Iasi este la fel de bun si de activ ca si cel din Bucuresti. Plus ca profilul din Iasi e mai bun, poti veni in Bucuresti si dupa ce termini facultatea in Iasi, nu face nimeni diferenta c-ai facut facultatea in Bucuresti sau Iasi. Fa o lista cu toate-toate aspectele incluse in a merge la facultate, in cele mai mici detalii, tot la ce te poti gandi, avantaje si dezavantaje pentru fiecare dintre cele 2 orase, si la sfarsit tragi linia, faci bilantul si iei o decizie bine fundamentata happy Succes!

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Poate economia turismului si comertului ar fi mai buna ca profil, dar depinde de fapt unde locuiesti acum - cheltuielile sunt mari - si unde ai vrea sa traiesti in continuare, pentru ca daca ajungi in Bucuresti nu prea o sa mai pleci de-acolo. In plus, in Bucuresti ai ceva mai multe sanse sa-ti gasesti de lucru, inca din perioada facultatii. Nu poti sa faci comert la Bucuresti? Ar fi cea mai buna varianta din cele propuse de tine happy

| NinaSimone explică (pentru mixxjim):

Locuiesc in apropierea Iasului dar am cunostinte si in Bucuresti happy

| mixxjim a răspuns (pentru NinaSimone):

Atunci cred c-ar fi mai bine sa mergi la Iasi, in Bucuresti sunt cheltuieli foarte mari cu orice, aspect deloc de neglijat, sa mergi pe-acasa faci o vesnicie pe drum, iar invatamantul universitar din Iasi este la fel de bun si de activ ca si cel din Bucuresti. Plus ca profilul din Iasi e mai bun, poti veni in Bucuresti si dupa ce termini facultatea in Iasi, nu face nimeni diferenta c-ai facut facultatea in Bucuresti sau Iasi. Fa o lista cu toate-toate aspectele incluse in a merge la facultate, in cele mai mici detalii, tot la ce te poti gandi, avantaje si dezavantaje pentru fiecare dintre cele 2 orase, si la sfarsit tragi linia, faci bilantul si iei o decizie bine fundamentata happy Succes!