| Drogatacuvise a întrebat:

Facultatea de inginerie chimica-chimie alimentare sau postliceala de asistent medical generalist? Sunt indecisa

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce vise ai si cat isi permit sa te intertina parintii, ca ambele costa destul.

| lavande77 a răspuns:

Multi se plang ca fac facultate de medicina grea, iar la sfarsit sunt colegi cu cei de la postliceala unde nu e atata munca(avand in vedere ca la multe nici bacul nu se cere la intrare). Am vazut la mine in oras cu cata usurinta se intra la o postliceala, iar apoi se lucreaza in spitale. Am avut colegi care acum sunt acolo si stiu ca nu m-as lasa pe mana lorlaughing Intai de toate, documenteaza-te si asigura-te ca stii in ce te bagi. Daca tot vrei medicina, mergi pe ceva serios(chiar daca o sa-ti ia ani buni de munca): facultate.