| secrets a întrebat:

FUNDA! Vreau sa merg la o scoala din strainatate(Anglia) de teatru, dar buna, eventual prin bursa daca se poate.As vrea sa stiu care sunt cele bune in Anglia, cat costa, cat dureaza, cum ajung acoclo, etc.Multumesc!

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Nu cred ca are cineva informatiile pe care le doresti; dar, cum se intampla sa stiu ceva despre felul in care te poti apropia de telul tau, iti dau urmatoarea sugestie, verificata deja.Strange bani pana in vara,poate te ajuta si parintii, si inscrie-te intr-o tabara de teatru in Anglia. Exista o firma romaneasca care se ocupa de acet lucru, se numeste Miruntte si e din Bucuresti.Stiu absolut sigur ca te poate trimite intr-o tabara de teatru la Cambridge; acolo se organizeaza serii de doua sau trei saptamani,se primesc tineri din toata lumea,se tin cursuri,se vizioneaza piese de Shakespeare,de regula la Londra, se fac excursii la casa memoriala a marelui dramaturg si, in final se pune in scena o piesa de teatru cu elevii cursanti.Pentru asta insa iti trebuie cateva zeci de mii de euro,dar si o buna cunoastere a limbii engleze. Ducandu-te acolo, insa, poti afla mai multe detalii despre scoala englezeasca de teatru. Daca gasesti un sponsor iti va fi mai usor d.p.d.v. financiar.Numai bine.