| Deutzy a întrebat:

Heeyyy. As avea nevoie de niste sfaturi, pareri. As vrea sa fac un curs si nu stiu spre ce sa ma indrept. Daca puteti sa imi dati niste idei, sa imi spuneti cam ce va atrage pe voi, v-asi fi recunoscatoare.

2 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Bună!
Sincer, eu am fost foarte visătoare, însă nici acum nu ştiu ce aş putea face. Am multe meserii de ales, şi nu ştiu care. La nimereală..hmm..nu cred că ar merge că poate pe viitor o să mă plictisesc de acea muncă! Deci, mă gândisem la un curs de actorie dar trebuie să ai foarte mult talent, să ştii să te prefaci, să ştii să plângi la comandă sau să ai o memorie bună pentru a reţine fiecare replică. Mda, nu prea mi-a ieşit felul în care interpretam deci am renunţat. Apoi, mă gândisem la coafură dar când am experimentat aşa ceva, m-am dat la o parte deoarece mica mea capodoperă a fost un dezastru. Nu a ieşit precum dorea acea persoană. Apoi, un curs de înot, dar nici acolo nu a fost prea bine fiindcă debea mă puteam mişca. Cel mai bine ar fi să te gândeşti bine la ce te descurci şi să practici pentru a vedea dacă este de tine sau nu ideea care ţi-a venit în minte! Eu încă mai meditez...

| Deutzy explică (pentru drogh):

Si eu am facut acum cativa ani un curs de actorie, care era facut de preotul de la vacanta mare ``Lucian Dragota´´ parca il chema. Am dat numai banii dar nu am ramas cu mare lucru, doar cu diploma care nu stiu daca mi´ar fi de folos. Faza ii ca nu stiu sa ma hotarasc cam ce as vrea sa lucrez pe viitor. Zau ca sunt nervoasa pe mine de multe ori. M´am gandit si la un curs de fotografiat, design interior sau de receptionista intr-un hotel. As vrea o meserie care sa nu fie grea dar totodata parca as vrea ceva la birou. Pe scurt ceva meserie domneasca dar usora laughing) Stiu ca suna cam aiurea. Problema mea e ca atunci cand citesc mai mult despre o anumita meserie mereu gasec ceva ce sa nu imi placa.