| Miinato a întrebat:

Imi place de un baiat. Lui ii place de mine. Vrea sa vin sa-i cunosc mama. Sunt total incurcata, si nu stiu ce sa fac. Cum ar trebui sa ma comport? Mi-e frica sa nu ma fac de ras atat in fata lui cat si in fata familiei lui. Imi puteti da niste idei sau sfaturi? As fii foarte recunoscatoare! Fundita + vot! :* puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Langatine a răspuns:

Nu te stresahappy Fii tu si arata-i ca il iubesti pe baiat. Din moment ce te-a chemat sa ii cunosti mama, are ganduri serioase baiatul deci..arata-i mamei sale ca si tu esti o fata de incredere. Sfatul meu e sa nu te aventuriezi in vorbe foarte mult, asteapta mai intai sa vezi cum gandeste mama sa, iar in functie de asta spuneti si tu parereahappy

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi cu ceva dulciuri pentru mama lui, iar în rest fii tu însuţi, nu trebuie să arăţi ceace nu esti.

| mona a răspuns:

Pai du-te sa-i cunosti mama, inseamna ca baiatul are de ganduri serioase si comporta-te natural asa cum esti tu de fapt

| DiannaDia a răspuns:

Fii cat maik raguta posibila si asauga niste laude cum ca a el a vorbit mult despre ea si o crezi o persoana foarte cute, improvizezi happy

| SimonaQs a răspuns:

Nu e mare lucru trebuie sa fi tu insati sa fi respectoasa sa nu te stresezi comportate normal totul va fi bine...Cred ca atnci cand vei merge la baiatul respectiv acasa cred ca vei loua masa cu ei atunci poti sa dai dovada ca esti harnica si ar fi frumos sa insisti sa o ajuti pe mama lui la strangerea mesei ..Vei da dovada de fata harnica si bine crescuta asa ca parintii lui vor aprecia chestia asta...

| Cristina_Cristaa_1995 a răspuns:

Trebuie sa fii tu insuti! Altfel o sa isi dea seama ca esti prefacuta....si sa te porti mai frumos ca de obicei. si sa ai incredere in tine ca poti sa o faci! Succes!