| Andreea202 a întrebat:

Hei! Eu sunt la un liceu cu program sportiv si practic înotul. Mai departe aș vrea să dau la UNEFS pentru antrenor de fitness. Ce părere aveți? Este ușor la facultate? Merită?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ușor este după ce ai decedat.
La această facultate ai un avantaj special.
Nu o poți termina numai cu cursuri teoretice, nu o poți termina dacă ești handicapat fizic ( Acum se numește politic corect persoană cu dizabilități, tot așa cum țiganii sunt mai nou romi, conform legii). Dar în plus, față de alte facultăți aici intri cu baremuri, probe fizice la intrare, și în fiecare an la examene vei avea să treci aceste baremuri. Astfel viața ta de studentă va fi o viață de sportiv, nu tras iarbă pe nas și pub, și discotecă. Așa că dacă ai acest ideal, merită, dar să nu crezi că e ușor și simplu. Dacă cauți ceva ușor atunci mergi la kineto terapie, unde nu trebuie să înoți 100 m în timpul, în baremul anului doi de studii, dacă vrei să treci examenul.

| Andreea202 explică (pentru sadrian46):

M-am gândit si la acesta varianta dar dacă tot practic un sport am spus sa merg tot pe acesta ramura

| sadrian46 a răspuns (pentru Andreea202):

E perfect, dar așa trebuie să te gândești.
1. Facultatea, ok.
2. Curs de înot pentru copii, începând de la cea mai fragedă vârstă posibilă.
3. Din aceștia îți alegi talente cu care participi la olimpiade, la jocuri olimpice.
3. Aduci RO pe podium pe locul 1.
Așa ai o motivație mult mai puternică.
Dar mai poți antrena și pentru maratoane, ca traveesarea Canaulului Mânecii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice facultate e grea, dar asta n-aș zice ca e cea mai grea. Problema e ca vei face multe materii pe lânga subiect, dar iarași asta se intampla la orice facultate.

| Andreea202 explică (pentru anonim_4396):

Da asta stiu in principiu