| racc a întrebat:

Hei! Salut! Am cumparat si eu cartea Engleza Fara Profesor de Dan Dutescu si Leon Levitchi. Cum vi se pare merita? Avand in vedere ca eu nu stiu engleza mai deloc si sunt clasa a 8a pot invata dupa ea? Astept parerile voastre. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| ICanSeeAll a răspuns:

Pai daca chiar iti doresti sa inveti, si acest lucru se vede, orice carte e buna. Engleza o inveti daca ai mult contact cu ea. Daca citesti mult in engleza, daca asculti ceva in engleza. Eu asa am invatat cel mai mult. Incearca sa te uiti la filme, seriale in engleza si chiar daca la inceput nu intelegi, mai uita-te la subtitrare si fii atenta cum pronunta. Mult succes!

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cartea este foarte bună

| Pufffx a răspuns:

Daca iti doresti asa de mult sa inveti incearca happyCartea este foarte buna daca nu intelegi ceva cauta pe net la academia-de-engleza.ro te va ajuta foarte mult are exrciti, gramatica...Succes