| CameliaGabriela13 a întrebat:

Hei, TPU! As vrea sa imi spuneti si mie, va rog, in ce consta admiterea la criminalistica? Daca se poate, sa imi explicati cat mai detaliat! Adica se dau probe sportive, inaltimea contează, astm bronsic, proba scrisă la ce se da?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista facultate sau scoala de criminalistica, de regula trebuie sa urmezi Academia de Politie. Detalii privind conditiile pentru a candida si probele la examen gasesti pe site-ul Academiei de Politie.
Poti citi si aici:
https://www.criminalistic.ro/vreau-sa-devin-criminalist/