| AestheticPerf a întrebat:

Stie cineva cum se va schimba sau proceda admiterea la facultatile care cer DOAR probe sportive fara niciun fel de proba scrisa? (ex. Faculatea de sport sau proba sportiva la academie sau subofiteri sau etc ) FUNDA!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asemenea facultate, ca sa ceara doar probe sportive fara cele scrise de romana, matematica sau ce alte obiecte sunt implicate.
Probleme sportive fiind obligatorii si eliminatorii, dupa care urmeaza cele de scris.

| AestheticPerf explică (pentru Violleta2022):

Ba da. La facultatea de sport, daca nu alegi kineto-terapia, dai doar un traseu sportiv, absolut nimic scris.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AestheticPerf):

Serios?
Atunci, nici nu ma mir, de ce toti analfabetii ajung cu diploma de la "facultate" in buzunar, dar nu au habar sa scrie ori sa rezolve o problema, in domeniul unde chipurile au facut facultatea si s-au pregatit.