| Bezercu_Diana_1970 a întrebat:

Hei TPU.Sunt clasa a 7a si profesorii ne tot spun sa ne gandim ce vom face in viata asta.Si mie imi place foarte mult dreptul.Ma gandeam sa dau la Petru Rares(Suceava) pe profilul de Stiinte Sociale intensiv engleza si germana si mai apoi sa fac facultatea de dept in Bucuresti.E o idee buna?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, dar facultatea de Drept reprezinta foarte multa toceala si intr-adevar, nu ca iti trebuie pile, dar trebuie sa reusesti in facultate sa te dai bine pe langa profesori pentru a putea gasi pe cineva sa te indrume mai tarziu.

2 răspunsuri:
| Jugujugule a răspuns:

Ca sa ajungi ceva din facultatea de drept trebuie mai multe astepcte, nu numai invatatul si note bune, trebuie sa ai si "pile dupa ce termini facultatea