| Nataliaa2176 a întrebat:

Sunt in clasa a 12 a la profilul pedagogic si as vrea sa stiu care sunt cele mai bune meserii si ce facultate trebuie urmata pentru fiecare pentru ca nu vreau sa raman in domeniul in care am optat in liceu!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Pui problema gresit. Uite aici care sunt cele mai "bune" meserii dar tu pune-ți problema: oare vei știi să programezi calculatoare sau oare vei ști să operezi pe cord deschis?

Vezi mai întâi ce știi, ce poți, ce vrei. Totuși, topul e aici:
https://www.wall-street.ro/......atesc.html

1 răspuns:
| elcosmin a răspuns:

Si eu tot clasa a 12-a sunt. Eu spre exemplu as opta pentru facultatea de geografie. Sunt multe meserii acolo, nu trebuie neaparat sa devii profesoara. Cam care dintre astea simti ca e pe gustul tau? : litere, psihologie, arhitectura, medicina, sport, academie, drept(mai multe nu-mi vin acum)